II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (25.02.2024)

 1. Dziś:
  • Przeżywamy Niedzielę Ad Gentes, czyli dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Ofiary składane do puszki przeznaczone są na misje.Ostatnia niedziela lutego. Taca przeznaczona na prace w naszym kościele.
  • Konferencja da narzeczonych o godz. 16.00.
  • Gorzkie Żale – o godz. 16.30.
 2. W tym tygodniu przypada:
  • I piątek lutego – spowiedź od godz. 7.00 i 16.15.
  • I sobota – o godz. 7.00 adoracja i o godz. 8.00 Msza Św. ze zmianą tajemnic dla Róż różańcowych.
 3. Zapraszamy na Drogę Krzyżową – w piątek po Mszy św. o godz. 17.00.
 4. W piątek, 1 marca, obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wierni byli Ojczyźnie do końca i oddając życie „zachowali się jak trzeba” wobec sowieckiej okupacji. Dziś słyszymy, że z przestrzeni publicznej usuwa się upamiętnienia żołnierzy, którzy walczyli z UB i wszelkiej maści zdrajcami służącymi Sowietom. Nasza pamięć o nich jest dziś szczególnie ważna, gdy usuwa się ich imiona znowu z podręczników szkolnych, a państwo wycofuje się z upamiętniania ich ofiary.
  1. W ChDK-u tego dnia spektakl historyczny pt. „Niezłomni” o godz. 18.00. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie ChDK-u i Zorzy.
 5. W poniedziałek 4 marca, w święto św. Kazimierza, o godz. 17.00 odprawimy Mszę Św. zbiorową za zmarłych, którzy nosili to imię. Można zgłaszać bliskich do tej Mszy św. w zakrystii lub kancelarii.
 6. Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną! Prace wykonane w kategoriach: dzieci z klas 0 – III, klasy IV – VIII, dorośli oraz praca rodzinna, należy dostarczyć do Szkoły w Żółtańcach lub do kancelarii parafialnej do 21 marca. Dodatkowe informacje można uzyskać u ks. Marcina. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie parafialnej. Zapraszamy do wspólnego celebrowania tradycji wielkanocnych!
 7. Są nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcamy do czytania.
 8. Intencje Mszy Św. i zapowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 9. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin.
2024-02-24T15:49:17+00:00