IV NIEDZIELA WIELKANOCY (21.04.2024)

 1. Dziś:
  • Taca przeznaczone jest na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  • Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza – modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • Zapraszamy na adorację w intencji powołań kapłańskich od godz. 18.00 do 21.30. Znajdźmy chwilę na osobistą modlitwę przy Chrystusie
   w Najświętszym Sakramencie.
 2. Za tydzień:
  • Ostatnia niedziela kwietnia. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace w naszym kościele.
  • Będziemy gościli ks. Marcina Grzesiaka, dyrektora MSD Lublin i diecezjalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza.
  • O godz. 17.00 Msza święta w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza, podczas której nastąpi podsumowanie konkursu wiedzy liturgicznej dla ministrantów i lektorów dekanatów Chełm Wschód i Chełm Zachód oraz wręczenie nagród.
 3. Do piątku trwa zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i AGD. Jeśli posiadamy takie niepotrzebne sprzęty można je przynieść i złożyć przy dzwonnicy. W ten sposób możemy realnie wspomóc naszych strażaków z OSP  w Żółtańcach.
 4. To już ostatni pełny tydzień, kiedy p. księgowe pomagają rozliczać PITy. Zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 do 17.00.
 5. Fundacja 12 Kroków zaprasza na I Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone programowi duchowego i psychologicznego wsparcia „12 kroków ku pełni życia – Wreszcie żyć”, które odbędzie się w auli Caritas Lublin w sobotę, 27 kwietnia, w godz. 10.00-17.00. Jest to wydarzenie dla osób szukających zarówno wsparcia psychicznego i duchowego, jak i dla poszukujących metody, by skutecznie pomagać innym. Szczegółowe informacje oraz program znaleźć można na plakacie, a także na stronie internetowej: 12krokow.net.
 6. Muzeum Archidiecezji Lubelskiej – Wieża Trynitarska serdecznie zaprasza do zwiedzania w sezonie 2024. W tym roku po raz pierwszy od ponad 100 lat zostanie zaprezentowany unikatowy, XVII-wieczny gobelin „Sceny z życia Abrahama”, który w 1981 roku trafił do muzeum z kościoła parafialnego w Bychawie. Znowu może cieszyć oczy zwiedzających dzięki przeprowadzonym pracom konserwatorskim. Zostały również przygotowane dwie nowe wystawy czasowe: „Odcienie Sztuki” – dzieła ze zbiorów Muzeum KUL oraz „Barwy indyjskiego tańca” – orientalne fotografie podróżniczki Elżbiety Dziuk. Szczególną atrakcją dla najmłodszych z pewnością będzie wielkoformatowa animacja legendy o śnie Leszka Czarnego oraz innych lubelskich legend. Wybierając się na spacer po Lublinie, warto zajrzeć do Wieży Trynitarskiej, która zmienia się z każdym sezonem. Najlepsze widoki na miasto i klimatyczna kawiarenka – to czeka odwiedzających na szczycie wieży po pokonaniu 207 schodów. Wieża otwarta będzie od weekendu majowego.
 7. Są nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz periodyk GN Historia Kościoła poświęcony Maryi w cenie 12 zł. Zachęcamy do czytania.
 8. Intencje Mszy Św. i zapowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 9. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin.
2024-04-21T05:55:19+00:00