Św. SZCZEPANA (26.12.2019)

 1. Dziś święto św. Szczepana. Poświęciliśmy owies, którego odrobinę możemy zabrać do domu. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji, a mieszkańcom Żółtaniec za przygotowanie pakiecików.
 2. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na KUL.
 3. Jutro – święto św. Jana Apostoła. Msza św. z błogosławieństwem wina
  o 17.00.
 4. W sobotę rozpoczniemy wizytę pasterską. Spotkanie z kapłanem podczas „kolędy” jest czasem wspólnej modlitwy i wypraszania Bożego Błogosławieństwa dla całej rodziny. To spotkanie jest również wyrazem wiary i przynależności do wspólnoty wierzących. Stąd też starajmy się w miarę możliwości, aby wszyscy domownicy byli obecni podczas wizyty duszpasterskiej. Przygotujmy stół z krzyżem, Pismem Św., świecami oraz wodą święconą. Prosimy, aby kapłan był do domu wyraźnie zapraszany. Zeszyty z katechezy dzieci są świadectwem wypełniania obowiązku szkolnego i dlatego chcielibyśmy je u dzieci i młodzieży szkolnej zobaczyć. Po kolędzie w każdym domu pozostanie nasz coroczny List do Parafian z przydatnymi informacjami. Zachęcam do przeczytania.
 5. Plan wizyty:
  • 28.12 Sobota Od 9:00
   • Kol Żółtańce: ul. Dąbrowskiego od nr 3 i ul. Platynowa,  Błękitna i Lazurowa (1ks.); ul. Dąbrowskiego od nr 16 (1ks.), ul. Dąbrowskiego od końca (1ks.) i ul. Kryształowa, ul. Piaskowa i ul. Pstrągowa (1ks.)
 6. Zapraszamy wszystkich w przyszłą niedzielę na nasz doroczny odpust ku czci Świętej Rodziny. Na uroczystą sumę odpustową zapraszamy na godz. 12.00 – na niej modlić się będziemy za małżeństwa obchodzące jubileusze. Kazania głosił będzie i sumie przewodniczył ks. dr Sylwester Brzozowski pochodzący z parafii Trójcy Świętej w Chełmie.
 7. Po raz szósty w naszej parafii odwiedzą nas w naszych domach Kolędnicy Misyjni. Jest to akcja Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, której celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz rówieśników w krajach misyjnych, w tym roku z Amazonii. Dzieci z naszej parafii zaangażowały się w naukę kolęd, przygotowanie strojów i chętnie odwiedzą tych, którzy otworzą im drzwi z krótkim, nie więcej niż 3 minutowym, przedstawieniem. W niedzielę, 29 grudnia, grup kolędniczych o godz. 15.00 wyruszy sprzed kościoła i odwiedzi naszych Parafiach w następujących blokach: Wieniawskiego 5, Szymanowskiego 1, 2, 3, 4, 5. Za otwarte domy i serca z góry w imieniu dzieci z Amazonii dziękujemy!
2019-12-25T21:47:59+00:00