Św. SZCZEPANA(26.12.2023)

 1. Dziś święto św. Szczepana.
  • Poświęciliśmy owies, którego odrobinę możemy zabrać do domu. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji, a mieszkańcom Żółtaniec za pakieciki owsa.
  • Taca dzisiejsza przeznaczona jest na KUL.
 2. Jutro – święto św. Jana Apostoła. Msza św. z błogosławieństwem wina o 17.00.
 3. W czwartek, 28 grudnia, rozpoczniemy wizytę pasterską. Spotkanie z kapłanem podczas „kolędy” jest czasem wspólnej modlitwy i wypraszania Bożego błogosławieństwa dla całej rodziny. Jest ono również wyrazem wiary i przynależności do wspólnoty wierzących. Stąd też starajmy się w miarę możliwości, aby wszyscy domownicy byli obecni podczas wizyty duszpasterskiej. Przygotujmy stół z krzyżem, Pismem Św., świecami oraz wodą święconą. Prosimy, zwłaszcza w tych okolicznościach, aby kapłan był do domu wyraźnie zapraszany. Zeszyty z katechezy dzieci są świadectwem wypełniania obowiązku przekazywania wiary, jaki spoczywa na rodzicach i dlatego chcielibyśmy je u dzieci i młodzieży szkolnej zobaczyć. Po kolędzie w każdym domu pozostanie nasz coroczny List do Parafian z przydatnymi informacjami. Zachęcam do przeczytania.
 4. Po raz ósmy w naszej parafii odwiedzą nas w naszych domach niezwykli goście. Będą nimi Kolędnicy Misyjni. Jest to akcja Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, której celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz rówieśników z krajów misyjnych, w tym roku z Kolumbii. Dzieci z naszej parafii zaangażowały się w naukę kolęd, przygotowanie strojów i chętnie odwiedzą tych, którzy otworzą im drzwi z krótkim, nie więcej niż 3 min. przedstawieniem. W poniedziałek, 1 stycznia, o godz. 14.00, 3 grupy kolędników wyruszą sprzed kościoła i odwiedzą naszych parafian w blokach: Wieniawskiego 11 i 9 i Szymanowskiego 8 i 6.  Za otwarte domy i serca z góry, w imieniu dzieci z Kolumbii, dziękujemy!
 5. W najbliższy piątek, Abp Stanisław Budzik udzielił dyspensy od przepisów postnych zachęcając do podjęcia innych form pokuty.
 6. Przyszła niedziela, 31 stycznia, jest Niedzielą Świętej Rodziny. To nasz doroczny odpust. Kazania głosił będzie o.Berard z chełmskiego klasztoru franciszkanów. Zapraszamy wszystkich zwłaszcza na sumę odpustową o godz. 12.00, której przewodniczył będzie ks. Abp Stanisław Budzik. Będzie to okazja do dziękczynienia Bogu za 20 lat istnienia naszej parafii. Ks. Abp poświęci nowy wystrój naszego prezbiterium, które jest naszym jubileuszowym darem dla Boga.
  • Będziemy wtedy także modlić się za małżeństwa obchodzące w tym roku swoje okrągłe jubileusze. Zapraszamy tego dnia małżonków razem.
  • O godz. 17.00 Msza Św. z nabożeństwem dziękczynnym na koniec roku.
 7. Intencje Mszy Św. są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 8. W zakrystii mamy kilkanaście kadzielniczek kamionkowych przeznaczonych do palenia kadzidła w uroczystość Trzech Króli w cenie 40 zł. Zachęcamy do nabycia.
 9. Jeszcze raz składamy podziękowanie za ofiarowane do kościoła choinki, młodzieży i DK za dekoracje, orkiestrze, solistom prowadzącym śpiew przed pasterką za uświetnienie liturgii, szafarzom, ministrantom i lektorom za posługę przy ołtarzu, młodzieży odgrywającej rolę Św.Rodziny w szopce, panu kościelnemu i organiście, wszystkim uczestniczącym w świątecznych liturgiach a zwłaszcza za całość przygotowań ks. Grzegorzowi i ks. Marcinowi.
 10. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin.
 11. Plan wizyty:
28.12Czwartekod 9:00Żółtańce: od nr 1(1ks.);od 28 (1ks.) i od końca (1ks.)
od 16:00ul. Pszenna: od ul. Metalowej (1ks.), od nrów 35/42 do początku (1ks.), i od ul. Kazimierza Odnowiciela (1ks.)
29.12Piątekod 16:00ul. Modra i Mostowa (1 ks.), Lwowska (2ks.)
30.12Sobotaod 9:00ul.Pszenna: od ul.Mieszka I do Ogrodowej, Kazimierza Wlk, Stanisławskiej (1 ks.), ul. Pszenna – od ul.Ogrodowej,
ul.Dąbrówki, Św.Jadwigi, Sobieskiego, Żółkiewskiego(2ks.)
Od czwartku na czas kolędy nie będzie mszy św. o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku. Kancelaria na czas kolędy czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00 i w sobotę od godz. 17.00 do 18.00.
2023-12-25T21:57:47+00:00