Szkolna Liga Rowerowa – wyścig 3

            19 października na tzw. „górze kredowej” za halą MOSiR odbył się trzeci i ostatni wyścig w ramach „Szkolnej Ligi Rowerowej ze Św. Janem Pawłem II”. Współzawodnictwo to nie tylko rywalizacja sportowa ale również aktywny wypoczynek, który jest szansą na integrację wszystkich osób biorących udział w zawodach, zarówno małych jak i dużych, ale również i kibiców. To także wspólnota modlitwy, którą tworzą wszyscy: organizatorzy, uczestnicy wyścigu  jak i rodzice. Nad wszystkim czuwa św. Jan Paweł II patronujący lidze rowerowej.
Ostatni z trzech wyścigów przebiegał, zresztą jak i poprzednie w duchu rywalizacji sportowej prowadzonej w duchu fair-play. Zarówno młodsi jak i starsi walczyli do ostatnich metrów o zwycięstwo. Nikt nie odpuszczał, nie rezygnował z walki. Dla najmłodszych trasa została dostosowana do ich możliwości sportowych. Im na starcie pojawiali się starsi zawodnicy tym trasa była trudniejsza. Jej najtrudniejszy odcinek prowadził na górkę, z niełatwym podjazdem, tak by później można było szybko zjechać. Następnie podczas zjazdu potrzeba było wykazać się pewnymi umiejętnościami by nie stracić prędkości na zakrętach i jak najszybciej dojechać do mety.
Na koniec każdego wyścigu jego uczestnicy otrzymywali pamiątkowe medale. Dla najlepszych były: brązowe, srebrne i złote. Jednak te najcenniejsze nagrody były na koniec ligi, kiedy to wyłoniono najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej zawodów. Mamy nadzieję, że wśród najlepszych są następcy Mai Włoszczowskiej czy Rafała Majki, specjalizujących się w kolarstwie górskim.
Zadanie „Szkolna Liga Rowerowa ze Św. Janem Pawłem II” objął Patronatem Honorowym Pan Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego. Zawody było współfinansowane ze środków otrzymanych z Miasta Chełm oraz Województwa Lubelskiego.

2019-10-20T14:57:12+00:00