UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (26.05.2024)

 1. Dziś:
  • Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas na przyjęcie komunii wielkanocnej, o której mówią przykazania kościelne.
  • Taca przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dziś i w Boże Ciało o godz.16.30, a w tygodniu ok. 17.30.
 3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00.
 4. Zapraszamy na procesję eucharystyczną:
  • Po Mszy św. o godz. 10.30 – wyjdziemy z procesją środkiem naszego osiedla przez ulicę Szymanowskiego do krzyża i z powrotem. Ołtarze usytuowane będą: I- na początku bloku nr 15, II- przy krzyżu, III- przy bloku nr 8 (okolica dawnego banku) i IV- przy ogrodzeniu p. Nakielskich. Ołtarze przygotowujemy we współpracy ze sobą, unikajmy przejawów rywalizacji. Prosimy o kwiaty do bukietów. Prosimy przynieść je w środę ok. 18.30 do kościoła, gdzie zostaną przygotowane bukiety na ołtarze. Do dyspozycji są ołtarze i będą gotowe bukiety. Mieszkańców prosimy o odebranie i przygotowanie dekoracji w czwartek rano. Proszę o wzajemną pomoc, Róże Różańcowe, LM i DK o nadzór nad dekoracjami, a mężczyzn o pomoc w ich ustawieniu. Zapraszamy też dzieci do sypania kwiatów i pomoc w procesji.
  • O 19.30 w Kumowej Dolinie kolejna edycja wieczoru Chwały. To czas wspólnej modlitwy, słuchania Słowa Bożego i uwielbiana Boga. Szczegóły są na plakacie w naszej gablocie.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza św. za objętych Różańcem Rodzin.
 6. W tym tygodniu została pomalowana nasza dzwonnica otrzymując ostateczny wygląd. Wykorzystamy na ten cel ofiary złożone przez rodziców dzieci komunijnych. Bóg zapłać za te ofiary. Jutro, jak wszystko dobrze pójdzie, zostanie zamontowany nowy dzwon dla naszej parafii. Proszę się nie dziwić, jeśli dzwony będą biły o nietypowych godzinach oraz proszę wszystkich o modlitwę za wykonujących te prace.
 7. Informacje dla wyjeżdżających na uroczystości różańcowe na Jasnej Górze: wyjazd o godz. 22.00 w piątek, 31 maja, powrót w sobotę wieczorem.
 8. Są nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 9. Intencje Mszy Św. są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 10. Na zakończenie polećmy Bogu wszystkich naszych zmarłych. We wtorek pogrzeb +Wiesława Siwczyka, a w środę +Henryka Szafrana.
2024-05-25T11:29:20+00:00