VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (28.03.2021)

W związku z nowymi ograniczeniami epidemicznymi w naszym kościele może w liturgii uczestniczyć 50 osób. Prosimy o stosowanie się do ograniczeń. Korzystajmy też z ładnej pogody. Możemy uczestniczyć we Mszach Św. stojąc na zewnątrz, gdzie wystarczy zachować 1,5m odległości od innych. Będzie włączone nagłośnienie
i możliwość przyjęcia Komunii Św. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia transmitowanych z naszego kościoła. Link na stronie www.

 1. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia, czyli wydarzeń paschalnych związanych z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa.
  • Na wszystkich Mszach św. poświęcamy palmy.
  • Z racji ostatniej niedzieli marca ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace inwestycyjne w naszym kościele.
  • Zapraszamy dziś o godz. 18.00 na Drogę Krzyżową po naszym osiedlu, którą odprawimy w reżimie sanitarnym zachowując stosowne odległości. Przynieśmy ze sobą świece.
 2. W środę (31 marca) o godz. 18.30 spotkanie dla czytających podczas Triduum.
 3. Porządek Triduum paschalnego:
  • Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 17.30 różaniec. Liturgia Wielkiego Czwartku o godz. 18.00. Adoracja do godz. 22.00 poprowadzi ją Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea.
  • Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa. O godz. 17.15 Droga Krzyżowa.
   O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii adorację poprowadzą Legion Maryi, a potem Róże Żywego Różańca.  Po skończonej modlitwie wspólnej będziemy mogli adorować w ciszy Chrystusa w ołtarzu Grobu Pańskiego do północy. Znajdźmy chwilę na tę adorację. Ofiary złożone przy adoracji krzyża – na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Tego dnia obowiązuje post (ścisły).
  • Nowenna do Miłosierdzia Bożego od W. Piątku przed wieczorną Liturgią.
  • Wielka Sobota – dzień adoracji w ciszy. Początek adoracji o godz. 7.00.
 4. Poświęcenie pokarmów będzie w tym roku przed kościołem, od godz. 9.00 do 13:00, co pół godziny. Poświęcenie: Kol. Żółtańce ul. Metalowa – 10.00, Żółtańce pod Krzyżem – 10.15 i w Żółtańcach przy kapliczce – 10.30.
  • Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na liturgię przychodzimy ze świecami. Po liturgii nie ma adoracji. Na 19.30 zapraszamy przeżywających I soboty na rozważanie różańcowe i wspólną modlitwę. Msza Św. ze zmianą tajemnic różańcowych będzie w następną sobotę.
  • Procesja rezurekcyjna o godz 6.00 w Zmartwychwstanie.
 5. Przez cały tydzień spowiadamy od godz. 16.30, a w Triduum po zakończonej liturgii do końca adoracji.
 6. Kancelaria czynna do środy. w pozostałe dni w sprawach pilnych prosimy o kontakt z ks. dyżurnym.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota kwietnia. Korzystajmy ze spowiedzi w wyznaczonym czasie. Komunię Św., w związku z przepisami liturgicznymi, możemy przyjąć tylko w czasie nabożeństw. Z tego też powodu, kto nie może uczestniczyć w liturgii, nie przerywa ciągłości nabożeństw i od maja trwają one nadal.
 8. Są nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcamy do czytania.
 9. Intencje Mszy Św. i zapowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 10. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu pożegnaliśmy † Czesława Nowosada i Andrzeja Holly, a w poniedziałek pogrzeb † Władysławy Nicpoń.
2021-03-27T13:57:57+00:00