WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (21.05.2023)

 1. Dziś w Kościele obchodzimy Wniebowstąpienie Pańskie.
  • Ofiary składane na tacę przeznaczone są na budownictwo sakralne.
  • O godz. 12.00 uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej.
  • Tą Mszą Św. rozpocznie się kolejny w Chełmie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”. To nasza katolicka odpowiedź na wszystkie akcje tych, którzy są przeciw życiu, oraz opowiedzenie się za świętością życia ludzkiego. Z naszego kościoła przejdziemy ulicami Chełma na plac przed bazyliką. Zapraszamy wszystkich do okazania wdzięczności Bogu za dar życia i do wspólnego świadectwa danego życiu.
 2. W piątek przypada Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, którą ofiarujemy z prośbą o błogosławieństwo dla naszych żyjących mam i o życie wieczne dla tych, które już Pan powołał do siebie.
  • O godz. 18.00 uroczysta Msza Św. jubileuszowa kapłanów z rocznika ks. Grzegorza, na którą wszystkich w imieniu jubilatów zapraszamy.
 3. W tym roku wyjątkowo musimy zmienić termin poświęcenia pól na Żółtańcach i Kolonii Żółtańce, gdyż ks. Karol będzie na pielgrzymce, a ks. proboszcz ma uroczystą Mszę jubileuszową rocznika na Górce.
  Zapraszamy więc na modlitwę o urodzaje w najbliższą sobotę. Ok. godz. 18.30 rozpocznie się procesja jak zwykle z obydwu końców, zaś po procesji wspólna Msza Święta.  Prosimy o przygotowanie ołtarzy.
 4. Za tydzień:
  • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Pozostało jeszcze 2 tygodnie, aby przystąpić do spowiedzi i komunii wielkanocnej (wymóg 2 i 3 przykazania kościelnego), który należy dopełnić do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
  • To ostatnia niedziela maja. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na prace w naszym kościele.
 5. W sobotę, 3 czerwca, w całym Chełmie będzie miała miejsce ewangelizacja miasta. Potrzebujemy noclegów dla głoszących Ewangelię w naszej parafii. Spodziewamy się ok. 40 osób. Liczymy na poczęstowanie ich także kolacją i śniadaniem.  Prosimy o zgłaszanie mogących przyjąć te osoby do kancelarii.
 6. Są nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcamy do czytania.
 7. Intencje Mszy Św. i zapowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 8. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu pożegnaliśmy †Jerzego Pierprza.
2023-05-20T14:51:41+00:00