X NIEDZIELA ZWYKŁA (9.06.2024)

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w niedziele o godz. 16.30, a w tygodniu ok. 17.30.
 2. W czwartek, 13 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.00, a zakończymy procesją. Na procesję przynieśmy zabezpieczone świece.
  • Tego dnia także odpust ku czci św. Antoniego u franciszkanów.
 3. W przyszłą niedzielę:
  • Przeżywać będziemy dzień naszej wizytacji biskupiej, która przypada co 5 lat. Będziemy gościć bpa Adama Baba, który chce zobaczyć jak nasza parafia funkcjonuje w obecnej rzeczywistości.
  • O godz. 10.15 ks. bp poświęci dzwonnicę i komplet naszych dzwonów. Na tę uroczystość zapraszamy szczególnie wszystkich ofiarodawców i fundatorów.
  • W programie wizytacji po Mszy o godz. 10.30 spotkanie ks. Bpa z Radą Duszpasterską i przedstawicielami LM, Róż Różańcowych i Galilei.
  • O godz. 12.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla naszych dzieci i młodzieży z udziałem społeczności Szkoły Podstawowej w Żółtańcach.
  • Na godz. 16.00 zapraszamy do salki młodzież z Rodzinki ŚDM, Oazy i lektorów na spotkanie z ks. biskupem. Na Mszy Św. o godz. 17.00 sakrament bierzmowania naszej młodzieży.
  • Pokażmy, że nasza parafia jest żywą i dynamiczną wspólnotą.
  • O godz. 12.00 Msza św. w intencji dzieci polecanych w Różańcu Rodziców.
 4. Dziękujemy za porządkowanie terenu naszej parafii członkom Róż Różańcowych na ręce najmłodszego pracownika Ignacego Pietrzaka.
 5. Parafia Rozesłania Św. App ma jeszcze kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę do Wilna, Kowna i Trok w dniach 8-10 lipca br. Szczegóły w gablocie, a zapisy u ks. Józefa Piłata do 16 czerwca.
 6. Są nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Jest także Gość Niedzielny Historia w cenie 14zł.
 7. Intencje Mszy Św. i zapowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 8. Ze smutkiem informujemy, że ks. Grzegorz Jarmosz po 6 latach pracy w naszej parafii został skierowany do pracy w parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach. Nominacje obowiązują od 1 lipca. Ks. Grzegorza pożegnamy dziękując mu za piękną pracę 23 czerwca o godz. 10.30.
 9. Na zakończenie polećmy Bogu wszystkich naszych zmarłych.

Komunikat Metropolity Lubelskiego zapraszający na I Archidiecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej zaprasza na I Archidiecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn, która odbędzie się w dniu 22 czerwca 2024 r. Przeżywać ją będziemy w przeddzień Dnia Ojca pod hasłem „Jestem
w Kościele. Mężczyzna – powołanie i misja”. W parafiach archidiecezji istnieje wiele wspólnot, bractw męskich oraz ruchów zrzeszających mężczyzn.  Myślę również o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej, ale także o niezrzeszonych w żadnych wspólnotach, ruchach czy stowarzyszeniach. Zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z wnukami. Ufam, że spotkanie przy Sercu Matki pomoże mężczyznom, a szczególnie ojcom, odkryć wartość ich powołania i misji, tak ważnych w dzisiejszym świecie  i w Kościele. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30.  Niech pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Chełmie, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego będą czasem łaski i umocnieniem na drodze życiowego powołania. Niech mężczyźni naszej archidiecezji, wpatrzeni we wzór Świętego Józefa, który ojcowskim sercem, Patris corde, ukochał Jezusa, Maryję i Kościół, wzrastają
w wierze i miłości, służąc rodzinie, Kościołowi i Ojczyźnie.

Z modlitwą i błogosławieństwem 

Wasz biskup Stanisław

2024-06-09T06:21:51+00:00