XII NIEDZIELA ZWYKŁA (23.06.2024)

W czasie wakacyjnym, a więc od jutra, Msze św. w dni powszednie wieczorem tylko o godz. 17.00, jedynie w sobotę także o godz. 18.00 jako Msza niedzielna. Możliwość spowiedzi – 15 minut przed Mszą Św. zarówno w niedzielę jak i dni powszednie.

  1. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu i pięknym przeżyciu wizytacji biskupiej. Dziękuję za włączenie się w przeżywane liturgie, za wspólną modlitwę, która zawsze jest centrum wizytacji. Dziękuję również rodzicom bierzmowanych za ofiarę na dar dla naszego kościoła. Będzie nim nowa, maryjna kapa liturgiczna i welon do błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Zostanie nam dostarczony w tym tygodniu, poświęcimy je za tydzień na Mszy o godz. 10.30.
  2. Jak już wszyscy wiemy ks. Abp dokonał zmian w obsadzie naszej parafii. Po 6 latach pracy przeniósł naszego ks. Grzegorza na parafię pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach. Na jego miejsce wyznaczył nowego wikariusza. Jest nim dotychczasowy wikariusz w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku  ks. Jarosław Chmura. Ks. Grzegorzowi dziękujemy za piękną pracę w naszej parafii życząc mocy Ducha Św. w codziennej realizacji posługi duszpasterskiej. Nowego wikariusza przywitamy 7 lipca o godz. 10.30.
  3. Jutro o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. zbiorową za †Janiny i Janów. Można jeszcze zgłaszać swoich zmarłych do tej Mszy Św.
  4. W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze.
  5. Za tydzień ostatnia niedziela czerwca. Taca przeznaczona będzie na prace w naszym kościele.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii pw. Świętego Ducha organizuje 13 lipca pielgrzymkę do na Jasną Górę. Szczegółowe informacje w gablocie.
  7. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej – są nowe nry Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Jest też kwartalnik Niedziela Magazyn w cenie 15zł.
  8. Intencje Mszy Św. są wywieszone na tablicy ogłoszeń. Można już zamawiać intencje na rok 2025. Zapraszamy do kancelarii.
  9. Na zakończenie polećmy Bogu naszych zmarłych.
  10. Wszystkim ojcom składamy życzenia błogosławieństwa i mocy Bożej w codziennym życiu z okazji przypadającego dziś Dnia Ojca i polecamy opiece Świętej Rodziny
2024-06-22T14:11:52+00:00