XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (7.07.2024)

 1. W naszej wspólnocie witamy dziś ks. Jarosława Chmurę, naszego nowego wikariusza. Życzymy ks. Jarkowi wielu łask od Chrystusa Najwyższego Kapłana oraz tego, żeby czuł się dobrze wśród nas.
 2. W czwartek przypada, ustanowiony w rocznicę tzw. krwawej niedzieli, Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej (zamordowano do 120 tys. Polaków). Módlmy się za pomordowanych bestialsko na Wołyniu, dbając o pamięć tych, którzy wtedy zginęli. Pomimo usilnych starań do dziś nie można odnaleźć ich grobów. Nawet trwająca na Ukrainie wojna i pomoc z naszej strony nic nie zmieniła. Zachęcamy do włączenia się w miejskie obchody 81 rocznicy mordów wołyńskich.
 3. W piątek, 12 lipca, przypada wspomnienie św. Zelii i Ludwika Martin, których relikwie są w naszym kościele.
 4. W sobotę – 13 dzień lipca. Zapraszamy o godz. 17.00 na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie z procesją. Na procesję przynieśmy świece. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Rozesłania Św. Apostołów. Suma odpustowa o godz. 12.00.
 6. Trwają zapisy na 46 Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
 7. Jak co roku chcemy zorganizować kolejną edycję Parafiady Rodzinnej. Zbierając potrzebne fundusze w przyszłą niedzielę zachęcamy do spróbowania parafialnych wypieków. Kupując kawałek dobrego ciastka na niedzielny stół będziemy mogli wspomóc takie integrujące parafian działanie. Możemy to uczynić kupując specjalnie wydane magnesy „na lodówkę” z wizerunkiem naszego kościoła bądź z naszą rzeźbą Św.Rodziny. To cegiełka, więc koszt to minimum 10zł. Warto mieć samemu lub na prezent dla najbliższych. Magnesy można nabyć na stoliku za ławkami.
 8. Zachęcamy do zakupu i lektury gazet – Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 9. Intencje Mszy Św. i zapowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 10. Na zakończenie polećmy Bogu wszystkich naszych zmarłych. Pomódlmy się też za wszystkich zamordowanych 81 lat temu na Wołyniu.
  2024-07-06T14:13:47+00:00