XXI NIEDZIELA ZWYKŁA (25.08.2019)

Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne
     Umiłowani w Chrystusie Panu!
     W mocy Ducha Świętego przygotowujemy się do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Pragniemy, aby nasz Kościół lokalny stawał się domem i szkołą komunii, czyli jedności i wspólnoty, mającej swój fundament w Eucharystii.
     Nieocenioną Nauczycielką wiary i miłości jest Najświętsza Maryja Panna, czczona w wielu sanktuariach maryjnych, także w naszej archidiecezji. Dzieło odnowy synodalnej będziemy polecać Jej wstawiennictwu podczas wrześniowych uroczystości Maryjnych w Wąwolnicy i Chełmie oraz w październiku, w nowym Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie.
     Zachęcam do udziału w tradycyjnych pielgrzymkach pieszych do Wąwolnicy i do Chełma. W obu sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe. Tegorocznym uroczystościom Maryjnym w Wąwolnicy w niedzielę, 1 września, będzie przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.
     W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w niedzielę, 8 września o godz. 11.30, zgromadzimy się wokół Bazyliki Mariackiej na Górze Chełmskiej. Naszej modlitwie przewodniczył będzie Kardynał Stanisław Dziwisz, najważniejszy świadek pontyfikatu św. Jana Pawła II.
     W dniu 7 października spotkamy się w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie. Odpustowej Eucharystii będzie przewodniczył Bp Jan Sobiło z Zaporoża na Ukrainie.
     Niech Duch Święty prowadzi nas wspólną drogą na spotkanie Chrystusa, którego odnajdujemy
w ramionach Matki Bożej, czczonej w Wąwolnicy, Chełmie i w Lublinie. Wszystkim z serca błogosławię
Wasz Biskup Stanisław

 1. Ofiary z dzisiejszej tacy są przeznaczone na spłatę zadłużenia naszej parafii.
 2. O godz. 11.00 Msza Św. i gminne uroczystości dożynkowe nad zalewem.
 3. Do puszek zbieramy ofiary na akcję Caritas: Tornister pełen uśmiechu.
 4. Jutro przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
  • O godz. 16.30, przy wystawionym Najśw. Sakramencie, będziemy dziękować Bogu za 15 lat istnienia Legionu Maryi w naszej parafii, a o godz. 17.00 dziękczynna Msza Św. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 5. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi na koniec wakacji. Spowiadamy w tym tygodniu 15 min. przed każdą Mszą Św.
 6. Wykonaliśmy przyłącze wody do kościoła. Spowodowane jest to wymogami przeciwpożarowymi, które nakazują posiadanie 2 hydrantów w kościele. Jednocześnie będzie można korzystać z wody przy sprzątaniu kościoła.
 7. Bóg zapłać wszystkim składającym ofiary na nowe ławki do naszego kościoła. W sierpniu złożono 5122 zł., w tym Róże Różańcowe 1620zł i róże rodziców modlących się za dzieci 300zł. Tak więc mamy środki na 29,7 ławek (z 70).
 8. Zachęcam do zakupu gazet – Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 9. Intencje Mszy Św. są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 10. Pani Róży – naszej organistce z okazji imienin składamy serdeczne życzenia błog. Bożego i łask potrzebnych w życiu osobistym oraz wstawiennictwa św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej.
 11. Na zakończenie polećmy Bogu wszystkich naszych zmarłych.
2019-08-24T21:14:42+00:00