XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (3.09.2023

 1. W piątek święto Narodzenia NMP. Msze Św. w naszym kościele jak w dzień powszedni. Odpust w parafii Mariackiej.
 2. Za tydzień, w niedzielę, zapraszamy na X Parafiadę Rodzinną, którą przeżywać będziemy pod hasłem: Polskość otwarta na innych. Rodzina Ulmów przykładem otwartości na człowieka. Bezpośrednio po Mszy św. rozpoczniemy wszystkie atrakcje. Przygotujmy się więc odpowiednio. Zjedzmy wcześniej obiad, albo naszykujmy się na obiad z ogniska.
  W programie parafiady:
  • O godz. 13.00 zapraszamy na koncert „Małej Orkiestry Dni Naszych” – to zespół śpiewający i bawiący dzieci i młodzież.
  • Spektakl Teatru Amatorskiego o rodzinie Wiktorii i Józefa Ulmów.
  • Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych i literackiego (na prace czekamy do środy) oraz na rodzinne ciasto (ciasto przynosimy w sobotę).
  • Konkursy dla całych rodzin z fajnymi nagrodami.
  • Spotkanie autorskie z pisarką książek dla dzieci i kącik czytelniczy.
  • Dla dzieci dmuchańce, możliwość upieczenia kiełbasek (przynieśmy sobie kocyk, kosze piknikowe z tym, co potrzebne na przekąskę – będą przygotowane ogniska i kijki do pieczenia kiełbaski).
  • Będzie czynna kawiarenka z kawą, herbatą i ciastkiem.
  • Będą pewnie Smaki Parafialnego Ogródka i inne atrakcje (potrzebna będzie na to kasiorka).
   Zorganizujmy sobie niedzielne popołudnie tak, aby razem doświadczyć dobrej zabawy i miło spędzić czas.
 3. Jako zachęta do wspólnej zabawy możemy dziś zakupić kawy i herbaty, które nazwaliśmy Smaki Parafialnego Ogródka (zobacz oddzielna kartka).
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 uroczyście rozpoczniemy nowy rok formacyjny Ruchu Światło-Życie naszego rejonu. Zapraszamy wszystkich związanych z Ruchem: dzieci, młodzież, dorosłych i rodziny DK na wspólną celebrację.
 5. Również na godz. 12.00. zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Św. rozpoczynającą rok szkolny. Dzieciom z klasy I poświęcimy tornistry.
 6. Informujemy, że I komunia w bieżącym roku katechetycznym będzie 5 maja 2024r. (jak zawsze pierwsza niedziela maja). W związku z tym zapraszamy dzieci z klas III i ich rodziców, w niedzielę 17 września, na godz. 12.00 na Mszę Św. i spotkanie organizacyjne dotyczące I Komunii Świętej.
 7. Do I komunii jak i bierzmowania przystępujemy w swojej parafii, a nie ze szkołą, zapraszamy więc naszych parafian na spotkania formacyjne.
 8. Zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć rodzinnych zrobionych przez Józefa Ulmę. Jest ona wprowadzeniem do beatyfikacji oraz do tematu Parafiady.
 9. Parafia Chrystusa Odkupiciela organizuje w dniach 10 – 17 lutego 2024r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Więcej informacji w kancelarii oraz na stronie: https://www.odkupiciel-chelm.pl/aktualnosci/parafia/94057/pielgrzymka-do-ziemi-swietej
 10. W niedzielę 10 września Mszą świętą o godz. 11.30 Środowisko Chełmskie Skautów Europy rozpocznie nowy rok pracy. Po Mszy św. odbędzie się apel harcerski z obrzędami, spotkanie dla rodziców, wspólna zabawa. Skauci zapraszają wszystkich zainteresowanych od 9 lat wzwyż.
 11. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i NIEDZIELI.
 12. Intencje Mszy Św. są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 13. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu pożegnaliśmy † Andrzeja Grodzkiego, †Mariannę Lewicką i †Danutę Rudy.
2023-09-04T08:15:54+00:00