XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (17.09.2023)

 1. Dzisiaj:
  • Ofiary z tacy przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
  • Po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie dotyczące I Komunii Św. w 2024r.
 2. Za tydzień ostatnia niedziela września:
  • Taca przeznaczona będzie na prace inwestycyjne w naszym kościele.
  • Zapraszamy dzieci niepełnosprawne na Mszę św. o godz. 14.00.
 3. Kontynuujemy przygotowanie do bierzmowania. Zgodnie z wytycznymi ten sakrament przyjmuje się w swojej parafii (nie ze szkołą) i nie robimy żadnych wyjątków. Dlatego zapraszamy naszą młodzież z klas VIII ze szkół z całego miasta oraz rodziców w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz.17.00, a po niej na kolejne spotkanie.
 4. Chłopców z klas III, IV, V, VI szkoły podstawowej chcących zostać ministrantami w naszej parafii prosimy o kontakt z księżmi w zakrystii.
 5. Zapraszamy dzieci z klas od III do VI szkoły podstawowej na spotkania Oazy Dzieci Bożych, a młodzież z klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz szkół średnich na spotkania Oazy Młodzieżowej. Zainteresowanych formacją w wymienionych grupach prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem lub ks. Marcinem.
 6. W przyszłą niedzielę w naszym kościele pana Krzysztofa Kołtuna, autora książki „Niezamordowane Anioły Wołynia”. Po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość spotkania z autorem i nabycia książki.
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w naszą X Parafiadę Rodzinną. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli w jej przebiegu a było ich wielu, a w szczególności scenarzystce, reżyserom i aktorom występującym w spektaklu. Dziękujemy sponsorom: PGE Obrót Chełm, PKP LHS, SM Bieluch, Aqua East Polska, Nadbużańskiemu Związkowi Pszczelarzy w Chełmie, Warsztatom Terapii Zajęciowej, PANS w Chełmie, Stylowni, Imbryk Cafe&Lunch, Restauracji Pstrągowo, Champion Sport Pub, Gospodarstwu Ogrodniczemu państwa Dworczyńskich i Gleniów, firmie Świat Rozrywki, Mniami Catering, Sklepowi rowerowemu Peleton, Dworkowi Pan Tadeusz w Żółtańcach, Browarowi Jagiełło, firmie Obst, ks. Karolowi, ks. Grzegorzowi i ks. Marcinowi oraz wielu sponsorom indywidualnym. Specjalne podziękowania dla pani europoseł Beaty Mazurek, Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie na ręce panów marszałków Jarosława Stawiarskiego i Zdzisława Szweda oraz Gminy Chełm na ręce pana wójta Wiesława Kociuby. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach i uczestniczącym w naszej parafiadzie.
 8. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i NIEDZIELI.
 9. Intencje Mszy Św. są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 10. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu pożegnaliśmy †Hannę Trześniewską i Bogumiłę Lenart. Polećmy też wszystkich, którzy zginęli w czasie napaści Sowietów na Polskę w 1939r.
2023-09-17T14:13:40+00:00