XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (19.09.2021)

 1. Dzisiaj:
  • Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
  • O godz. 12.00 Msza Św. za dzieci objęte Różańcem Rodziców.
  • Po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie dotyczące I Komunii Św. w 2022.
 2. Za tydzień ostatnia niedziela września:
  • Taca przeznaczona będzie na prace inwestycyjne w naszym kościele.
  • Zapraszamy dzieci niepełnosprawne na Mszę św. o godz. 14.00.
  • Rozpoczynamy bliższe przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski i Metropolity Lubelskiego ten sakrament przyjmujemy w swojej parafii (nie ze szkołą). Dlatego zapraszamy naszą młodzież z klas VIII ze szkół z całego miasta oraz rodziców w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz.17.00, a po niej na kolejne spotkanie.
 3. W najbliższą sobotę, 25 września:
  • Nad zalewem w Żółtańcach odbędzie się ostatni wyścig „III Szkolnej Ligi Rowerowej ze Św. Janem Pawłem II”. Już można zapisywać przedszkolaków, dzieci i młodzież do udziału w wyścigu przez formularz internetowy. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  • O godz. 11.00 w Archikatedrze nastąpi uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. W Eucharystii wezmą udział członkowie synodu oraz przedstawiciele wszystkich parafii.
 4. Orkiestra Dęta Cementowni przeżywa jubileusz 50lecia. Z tej racji w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 zaprasza na koncert na Plac Łuczkowskiego, a ChDK i Chór Ziemi Chełmskiej Hejnał zapraszają na godz. 16.00 na koncert w ramach XXX Spotkań Chóralnych.
 5. Trwa nabór wolontariuszy do programu Szlachetna Paczka. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby poświęcić odrobinę swego czasu dla bliźnich do włączenia się w takie działanie. Formularz zgłoszeniowy jest na stronie www.superw.pl, więcej informacji w zakrystii.
 6. Zapraszamy młodzież na spotkania oazy: kl. VII w czwartek na godz. 16.00, kl. VIII w czwartek na godz. 19.00, ze szkoły średniej w piątek na godz. 19.00.
 7. Bóg zapłać wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć VIII Parafiadę Rodzinną. Wszystkim uczestnikom konkurencji, tancerzom i śpiewakom, ks. Karolowi, naszej młodzieży z Rodzinki ŚDM, panom sędziującym konkurencje oraz sponsorom nagród: restauracji Imbryk Cafe&Lunch, restauracji Pstrągowo, Champion Sport Pub, Stylowni, Hucie Szkła i innym. Dziękujemy Panu Zdzisławowi Szwedowi Członkowi Zarządu Województwa Lubelskiego, Panu Zbigniewowi Tracichlebowi Prezesowi PKP LHS, Gminie Chełm, Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, księgarni Apostoł, szkole językowej Profi Lingua, Zagrodzie Edukacyjnej Wolawce oraz firmie Aqua East Polska za pomoc w zorganizowaniu parafiady. Dziękuję Wam, najmilsi, za liczny udział w przygotowanych atrakcjach, (choć w czasie koncertu były wolne miejsca) i wspólne przeżycie niedzielnego popołudnia.
 8. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i NIEDZIELI.
 9. Intencje Mszy Św. są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 10. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu pożegnaliśmy †Stefanię Kogutiuk.
2021-09-19T08:04:05+00:00