XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (13.10.2019)

 1. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” Młodzież proponuje nam przy wyjściu zakup „Papieskich kremówek”. Dochód z ich sprzedaży zasili Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia dla młodych ludzi. Na ten cel zbieramy także ofiary do puszki. Dziękujemy p. Michałowi Greli i wszystkim pracownikom cukierni za przygotowanie kremówek.
  • Dziś również zapraszamy na różaniec w int. misji, a o 17.00 rozpocznie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.
 2. We wtorek przypada Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy na Mszę Św. o godz.18.00 w int. dzieci, którym nie było dane zaznać radości tego świata i ich rodziców.
 3. W środę, 16 października, będziemy przeżywać 41 rocznicę pontyfikatu JPII. Modlitwą różańcową podziękujemy Bogu za osobę naszego wielkiego Rodaka.
 4. Prosimy naszych Parafian o pomoc w rozniesieniu wypominek po całej parafii. Tradycja tej modlitwy zobowiązuje nas do wdzięcznej pamięci w modlitwie za naszych zmarłych. Wypominki mają charakter jałmużny, a „jałmużna wiele grzechów gładzi”. Nasi bliscy w czyśćcu czekają na taki nasz dar modlitwy i o niego proszą. Wystarczy wrzucić kopertę do skrzynki pocztowej w swoim bloku lub na ulicy. Zachęcamy do pamiętania o swoich zmarłych w tej modlitwie (co roku tylko ok. 800 z 2500 rodzin pamięta o wypominkach).
 5. W sobotę, 19 października:
  • Od godz. 10.00 zapraszamy przedszkolaków, dzieci i młodzież do uczestnictwa w „Szkolnej Lidze Rowerowej ze Św. Janem Pawłem II” za halą Mosir (u zbiegu ul. Wyszyńskiego i Batorego).
  • O godz. 14.00 i 15.00 spotkanie grupy I i II w salce na plebanii
   w ramach przygotowania do bierzmowania.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza św. w intencji dzieci polecanych w różańcu rodziców.
 7. Została założona profesjonalna wycieraczka w wejściu do kościoła. Kosztowała nas wraz ze wszystkimi pracami kamieniarskimi 8500 zł.
 8. Prezydent Miasta Chełm serdecznie zaprasza mieszkańców Chełma do udziału w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wnioski w ramach projektów można składać do 23 października bezpośrednio w Urzędzie Miasta Chełm lub za pośrednictwem strony internetowej: chelm.budzet-obywatelski.org.
 9. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i NIEDZIELI.
 10. Intencje Mszy Św. i zapowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 11. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Jutro pogrzeb
  † Teresy Lao.
 12. Przypominam o patriotycznym obowiązku i zachęcam dziś do udziału
  w wyborach do naszego parlamentu.

2019-10-13T07:16:35+00:00