XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (3.11.2019)

 1. Obchodzimy dziś XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Sudan Południowy – przemilczane cierpienie. Modlitwą i konkretną pomocą okazujemy solidarność prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom z jednego z najbiedniejszych krajów świata.
  • Do puszki zbieramy ofiary na pomoc dla Sudańczyków.
  • O godz. 12.00 Msza św. za rodziny z Róż Różańca za Rodziny.
 2. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za zmarłych. Nasi bliscy wołają o taką duchową pomoc, której nie zastąpi ani piękny pomnik, ani wielość kwiatów i zniczy. Ofiarujmy im różaniec wypominkowy. Jeśli potrzebna jest zmiana terminu prosimy wyraźnie zaznaczyć to na karcie wypominkowej (z wyjątkiem 11 XI – modlić się będziemy wtedy za poległych w walce o niepodległość Ojczyzny). Pamiętajmy też o możliwości zyskiwania odpustu za zmarłych do 8 listopada.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek listopada. Modlitwa w intencji powołanych przy Najśw. Sakramencie od godz. 16.30.
 4. Zapraszamy uczestników pielgrzymki do Sokółki na Mszę św. w ich intencji i spotkanie w przyszłą niedzielę, 10 listopada, o godz. 17.00.
 5. Zapraszamy chętnych do śpiewania w scholi dorosłych. Próby w piątki
  o godz. 18.30.
 6. Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny ogłoszony przez papieża Franciszka zobowiązuje nas do stałej troski o dzieło misyjne Kościoła. Za tydzień, podczas Mszy św., będziemy gość w naszej parafii rodzinę p. Jany i Andrzeja Głosów, którzy pracują na misjach w Tbilisi w Gruzji. Razem ze swoimi dziećmi (mają ośmioro) są świadkami Chrystusa dla tych, którzy tam poszukują wiary. Byli także na placówce w Chinach. Podzielą się z nami doświadczeniem pracy misyjnej. Po mszach będziemy mogli z nimi porozmawiać i wesprzeć ich posługę składając ofiary do koszyczka. Ufam, że okażecie im hojne serca.
 7. Informacje o Kursie Nowego Życia są na tablicy ogłoszeń.
 8. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i NIEDZIELI. Są jeszcze do nabycia kalendarze Maryjne na rok 2020 w cenie 5 zł.
 9. Intencje Mszy Św. są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 10. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin.
2019-11-02T20:21:31+00:00