XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (12.11.2023)

  1. Dziś obchodzimy w Kościele XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „To jest nasz dom!”. Przy wyjściu z kościoła do puszki zbieramy ofiary na pomoc mieszkańcom Bliskiego Wschodu ogarniętego wojną.
  2. Zapraszamy na modlitwę wypominkową za zmarłych. Bez względu na naszą propozycję można dołączyć swoich zmarłych do wypominek w dniu, który Wam odpowiada. Dusze waszych bliskich o taką duchową pomoc proszą.
  3. Od jutra rozpoczną się prace przy wykonywaniu polichromii przedstawiającej św. Joannę Berettę-Molla oraz bł. rodzinę Ulmów i pozłoceń niektórych elementów naszej rzeźby Świętej Rodziny. Cały czas oczekujemy na wykonanie dedykowanego do naszej rzeźby tabernakulum. Ponieważ robi to artysta-metalurg nie jestem wstanie określić dokładnie, kiedy ono zostanie wykonane i zamontowane. Czekajmy cierpliwie. Tymczasem proszę o modlitwę w intencji artystów i bezpiecznie wykonywanych prac.
  4. Duszpasterstwo Młodzieży Chełm zaprasza młodych do uczestnictwa w chełmskich obchodach Światowego Dnia Młodzieży w dniu 26 listopada w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela. Szczegóły są na tablicy ogłoszeń.
  5. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i NIEDZIELI. Jest jeszcze kilka kalendarzy maryjnych na 2024r.
  6. Już za 2 tygodnie rozpoczną się nasze misje parafialne. Zaplanujmy nasz udział w tych ważnych ćwiczeniach duchowych.
  7. Intencje Mszy Św. są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
  8. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Jutro pogrzeb †Alojzego Kuśmierczyka.
2023-11-11T14:20:19+00:00