III NIEDZIELA WIELKANOCY (5.05.2019)

 1. Dziś przypada III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy wszystkich, by dziś sięgnąć po Ewangelię wg św. Jana i w domu (osobiście lub z rodziną) przeczytać chociaż większy jej fragment.
  • Z racji Tygodnia Biblijnego zapraszamy na Drogę Światła o godz. 20.30. Nabożeństwo to jest analogiczne do Drogi Krzyżowej i zawiera stacje związane tematycznie ze zmartwychwstaniem. Przynieśmy świece.
  • Nasza młodzież będzie oferuje Pismo Św. i modlitewniki z tzw. dużym drukiem. Dochód przeznacza na ŚDM Lisbona.
  • Na Mszy o godz. 12.00 w naszej parafii uroczystość I Komunii Św. Przez niemal cały tydzień mamy nadzieję uczestniczyć wraz z dziećmi i ich rodzicami w obchodach Białego Tygodnia. Zapraszamy na godz. 17.00 i na nabożeństwo majowe po Mszy św.
  • Przy tej okazji składam serdeczne podziękowanie rodzicom za ofiary, z których ufundowana będzie jedna ławka do kościoła.
 2. W związku z białym tygodniem i zdjęciami dzieci we wtorek nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00.
 3. Próby dla kandydatów do bierzmowania: poniedziałek, środa, czwartek i piątek o godz. 18.30. Sobota godz. 9.00 celebracja pokutna i spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków.
 4. W niedzielę, 19 maja, od godz. 13.00 zapraszamy na plac przy kościele na „Festyn ze Św. Rodziną”. W planie gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów, rodzinna sztafeta rowerowa oraz koncert zespołu: „Good God”.
 5. W środę, 8 maja o godz. 18.00, odprawimy Mszę św. zbiorową za śp. Stanisławy i Stanisławów. Zachęcamy do zgłaszania swoich zmarłych noszących to imię.
 6. W przyszłą niedzielę Ks.Bp Mieczysław Cisło przyjedzie do naszej parafii by dokonać wizytacji kanonicznej, która odbywa się raz na 5 lat. Wizytacja przebiegać będzie w następującym porządku:
  • 8.30    – Spotkanie z Radą Duszpasterską.
  • 9.00    – Msza św. i spotkanie z młodymi w parafii.
  • 10.30 – Msza św. i spotkanie z Legionem Maryi oraz Różami  
                 Różańcowymi i poświęcenie ołtarza ku czci św. Huberta.
                 Zapraszam szczególnie na tę Mszę św. brać myśliwską.
  • 12.00  – Msza św. i bierzmowanie młodzieży.
  • Po obiedzie ks. Bp odwiedzi 1 lub 2 osoby chore.
  • Zapraszamy do licznego udziału w tym ważnym dla nas wydarzeniu. 
 7. Są nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcamy do czytania.
 8. Dziękuję za przygotowanie kościoła do niedzieli rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Proszę o przygotowanie kościoła do przyszłej niedzieli rodziny bierzmowanych.
 9. Intencje Mszy Św. i zapowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 10. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin.
2019-05-05T06:49:39+00:00