III NIEDZIELA ZWYKŁA (26.01.2020)

 1. Dziś:
  • Niedziela Słowa Bożego ogłoszona przez papieża Franciszka. Zachęcamy do sięgnięcia po Pismo Św. i przeczytania choćby małego fragmentu. Zapraszamy szczególnie na adorację po Mszy św. o godz. 17.00 związaną z tym tematem.
  • Ostatnia niedziela stycznia – taca na spłatę naszego zadłużenia.Bóg zapłać.
  • O godz. 14.00 – Msza św. dla niepełnosprawnych dzieci.
  • Od dziś rozpoczynają się konferencje dla NARZECZONYCH. Zapraszamy na godz. 16.00 do salki tych wszystkich, którzy planują w tym roku przystąpić do sakramentu małżeństwa.
 2. W tym tygodniu przypada:
  • I sobota lutego – o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, o godz. 8.00 Msza św. i zmiana tajemnic różańca dla Róż Różańcowych. 
 3. Prosimy o pomoc w rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej. Zapraszamy w piątek na godz. 18.30, a w sobotę na godz. 10.30 mężczyzn do pomocy.
 4. W sobotę spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
  o godz. 14.00 grupa I i o godz. 15.00 grupa II.
 5. Również w sobotę o godz. 10.00 w szkole w Żółtańcach rozpoczęcie „II Szkolnej Ligi Rowerowej ze Św. Janem Pawłem” na trenażerach multimedialnych. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, młodzież oraz dorosłych. Szczegóły na plakacie.
 6. Za tydzień, w niedzielę, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli MB Gromnicznej:
  • Poświęcenie świec podczas wszystkich Mszy św.
  • Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć schole dziecięce: „Śpiewające Duszki” z parafii Ducha Świętego i „Iskierki Bożego Miłosierdzia” z parafii Miłosierdzia Bożego, które z naszą scholką „Rodzinka” zaśpiewają kolędy, a potem będą miały swój bal karnawałowy w salce.
  • Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych.
 7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjmowali za okazję do wspólnej modlitwy, za szacunek, jaki okazujecie kapłanom zapraszając nas do swoich domów, za odświętny strój i przygotowany domowy ołtarz. Wierzymy, że wspólna modlitwa i błogosławieństwo będą dla Was umocnieniem we wszystkich sprawach waszych rodzin. Dziękujemy również za ofiary na rzecz parafii. Z tych środków spłaciłem kolejną część naszych długów i zgodnie z prawem przekazałem do Kurii 10% z ofiar. Pozostałą część przeznaczymy na zapłatę za ławki do kościoła. Dziękuję również za indywidualne ofiary na ławki, których w styczniu zebraliśmy 6790 zł. Jeśli ktoś jeszcze chciałby nas zaprosić z kolędą może to uczynić w zakrystii lub kancelarii.
 8. Komenda Miejska Policji w Chełmie przestrzegając przed oszustami przypomina o potrzebie czujności i ograniczonego zaufania do tych, którzy w imieniu instytucji chcą wejść do naszych domów(należy potwierdzić ich tożsamość), oraz o tym, że policja NIGDY nie bierze od ludzi pieniędzy przeprowadzając swoje działania. Szczegóły apelu są na tablicy ogłoszeniowej.
 9. Są nowe numery Gościa Niedzielnego i NIEDZIELI. Zachęcamy do czytania.
 10. Intencje Mszy Św. i zapowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 11. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin.
2020-01-25T14:42:32+00:00