Ofiarowanie Pańskie (2.02.2020) IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego.
  • Poświęcenie świec podczas wszystkich Mszy św.
  • Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych.
  • O godz. 12.00 Msza św.w intencji objętych Różańcem Rodzin.
  • O godz. 16.00 na plebanii II konferencja przedmałżeńska.
 2. Msza św. o godz. 12.00 jest dziś okazją do wspólnego śpiewania dla scholek: Rodzinka, Śpiewające Duszki i Iskierki Bożego Miłosierdzia. Witamy wszystkie schole i ich opiekunów i dziękując za piękny śpiew życzymy także udanej zabawy po Mszy św.
 3. W tym tygodniu przypada:
  • I czwartek – modlitwy w intencji kapłanów na Mszy o godz. 17.
  • I piątek – spowiedź od godz. 7.00 i 16.30.
 4. W sobotę spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
  o godz. 14.00 grupa III i o godz. 15.00 grupa IV.
 5. Tak jak w latach ubiegłych możemy odpisać 1% podatku na rzecz naszej organizacji OPP „Nasza Rodzina”. Dochód z tego odpisu przeznaczony jest statutowo na budowę naszego kościoła. Od marca p. księgowe pomogą nam rozliczyć PIT za odpis 1%. Tak jak w roku ubiegłym, część z nas składająca PIT 37 i PIT 38, od 15 lutego będzie mogła skorzystać z rozliczenia wstępnie przygotowanego przez US. Jeśli przekazywaliśmy 1% Naszej Rodzinie system automatycznie przekaże nam ten 1%. Jeśli nie, możemy to uczynić wskazując nr KRS w odpowiedniej rubryce. Nr KRS wpisują składający osobiście przygotowany PIT. Emeryci i renciści, jeśli nie mają innych dochodów, składają w US PIT-OP z numerem KRS, którą także pomożemy wypełnić. Przez 1% swojego podatku, nic nie tracąc, możemy wspomóc kościół w wyposażeniu w nowe ławki. Dziękuję za każdą, nawet najmniejszą, wpłatę.
 6. Ks. proboszcz parafii św. Matki Teresy z Kalkuty informuje, że ma 4 wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 11-18 marca br. Zgłoszenia w tamtejszej kancelarii.
 7. Są nowe numery Gościa Niedzielnego i NIEDZIELI. Zachęcamy do czytania.
 8. Intencje Mszy Św. są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 9. Bóg zapłać wszystkim, którzy służyli nam pomocą w rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej.
 10. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy †Bogusława Drzewieckiego i †Irenę Oleszczuk.
2020-02-02T09:09:33+00:00