IV NIEDZIELA ADWENTU (22.12.2019)

 1. Bóg zapłać wszystkim za ofiary na spłatę naszych zobowiązań bankowych.
 2. Zapraszamy na roraty jeszcze jutro i we wtorek o godz. 6.00.
 3. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na ostatnie roraty o godz. 6.00. Odprawimy wtedy Mszę Św. zbiorową za naszych zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole. Możemy jeszcze zgłosić zmarłych.
 4. Zachowajmy tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W środę Narodzenie Pańskie. O północy rozpoczniemy uroczystą pasterkę. Już pół godz. wcześniej zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd. Pozostałe Msze w Narodzenie Pańskie od godz. 9.00 i dalej jak w niedzielę.
  • Na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji tych, którzy podjęli w tym roku dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 6. W święto św. Szczepana Msze św. jak w niedzielę. W ten dzień taca na KUL. Podczas Mszy św. poświęcimy owies, który będziemy mogli zabrać do domu.
 7. W piątek święto św. Jana – Msza św. z poświęceniem wina o godz. 17.00. Obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Plan całej wizyty kolędowej, którą rozpoczniemy 28 grudnia, jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian w Żółtańcach Kolonii ul. Dąbrowskiego i boczne. Szczegóły w św. Szczepana.
 9. W przyszłą niedzielę przypada nasz odpust parafialny ku czci Świętej Rodziny. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 12.00. Wtedy też będziemy modlić się za małżeństwa obchodzące w tym roku swoje jubileusze. Możemy jeszcze zgłaszać Jubilatów.
  • Msza św. o 17.00 zgromadzi uczestników Ruchu Światło-Życie z naszego rejonu, którzy potem podzielą się opłatkiem. Zapraszamy tego dnia do wspólnego świętowania.
 10. Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane przy okazji opłatka. Zebrane ofiary przeznaczymy na nowe ławki do kościoła i częściowo na spłatę pozostałego długu.
 11. Są nowe wydania Gościa Niedzielnego (z pięknie wydanymi obrzędami wigilii) i NIEDZIELI (z płytą z kolędami Golec Uorkiestry). Gazety są po 10 zł.
 12. W naszym kościele, jak ogłaszaliśmy, jest Betlejemskie Światło Pokoju. Możemy zabrać go ze sobą do domu i przy nim zasiąść do wieczerzy wigilijnej.
 13. Intencje Mszy Św. są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 14. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin.
2019-12-22T09:09:00+00:00