V NIEDZIELA WIELKANOCY (7.05.2023)

 1. Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii Św. dzieci z klas III.
  • Przez cały tydzień dzieci wraz z rodzicami uczestniczyć będą w białym tygodniu. Z racji zdjęć we wtorek nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. 
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o 16.30, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00.
 3. Jutro o godz. 18.00 – Msza Św. zbiorowa za ††Stanisławy i Stanisławów.
 4. W sobotę, 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00. Przynieśmy zabezpieczone świece na procesję.
  • Tego dnia przypada 1 rocznica śmierci ks. Grzegorza Jańca. Za Jego duszę modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 5. Rocznica I Komunii Świętej w naszej parafii będzie miała miejsce w niedzielę, 21 maja, o godz. 12.00. Dzieci z klas IV i ich rodziców zapraszamy na spotkanie w następny poniedziałek, 15 maja, na godz.18.30.
 6. Są nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcamy do czytania.
 7. W dniach 3 i 4 czerwca odbędzie się ważne wydarzenie dla Chełma – ewangelizacja miasta. Do każdej z chełmskich parafii przyjadą ewangelizatorzy z różnych miejsc diecezji i Polski, aby w sobotę przejść po naszych domach, poszukując ludzi, którzy odeszli od wiary i dzieląc się z nimi świadectwem doświadczenia Boga. O godz. 18.00, w bazylice na Górce, Mszę Św. dla wszystkich odprawi ks. bp Artur Ważny. Po Mszy św. na scenie przed bazyliką odbędzie się ewangelizacyjny koncert zespołu Mocni w Duchu z Łodzi. Po koncercie ewangelizatorzy rozejdą się na noclegi do naszych domów, by od rana w niedzielę we wszystkich kościołach dalej być z nami i dzielić się swoją wiarą.
  Prosimy o życzliwe przyjęcie ewangelizatorów oraz poinformowanie sąsiadów o tej akcji. Z soboty na niedzielę będą potrzebne noclegi dla ok. 30/40 osób. Osoby mogące przyjąć gości na nocleg proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.
 8. Intencje Mszy Św. są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 9. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu pożegnaliśmy † Reginę Gębal i †Anetę Giebudzińską-Krusińską.
2023-05-06T13:18:34+00:00