VI NIEDZIELA WIELKANOCY (14.05.2023)

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe każdego dnia po Mszy Św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.30.
 2. Zakończyliśmy biały tydzień. Wspólną fundacją dzieci pierwszokomunijnych z tego i poprzedniego roku jest pulpit na miejscu przewodniczenia. Jeszcze raz dziękujemy rodzicom za złożone ofiary.
 3. Za tydzień w niedzielę:
  • Na Mszy św. o godz. 10.30 modlić się będziemy za naszych kapłanów z okazji rocznicy święceń.
  • O godz. 12.00 uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej.
   • Spotkanie dzieci z klas IV i ich rodziców przed rocznicą jutro, w poniedziałek, o godz. 18.30.
   • Celebracja pokutna dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 10.00. Pamiętajmy o właściwym przeżyciu duchowym uroczystości.
  • W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejny Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”. To nasza odpowiedź na wszystkie akcje tych, którzy traktują dzieci przedmiotowo propagując prawo do zabijania nienarodzonych. Po Mszy Św. o godz. 12.00 w naszym kościele przejdziemy ulicami Chełma na plac przed bazyliką. Zapraszamy wszystkich do okazania wdzięczności Bogu za dar życia.
 4. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza do wzięcia udziału
  w Dniach Kultury Chrześcijańskiej. Będzie można uczestniczyć w spotkaniach m. in. z reżyserem Maciejem Styką, ks. prof. Waldemarem Cisło, Iwoną Czarcińską, Krzysztofem Wojciechowskim, Krystyną Mart czy Alicją i Tomaszem Pitucha. Szczegółowy program jest na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 5. Proboszcz parafii w Żmudzi zaprasza motocyklistów w sobotę, 20 maja, na IX zlot motocyklowy. Rozpoczęcie o godz. 10.00 Mszą Św. Szczegóły na plakacie.
 6. Są nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcamy do czytania.
 7. Intencje Mszy Św. i zapowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 8. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wczoraj przypadała 1r. śmierci †ks. Grzegorza Jańca. Polećmy także jego duszę.
2023-05-14T06:14:09+00:00