VI NIEDZIELA WIELKANOCY (5.05.2024)

 1. Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii Św. dzieci z klas III.
  • Przez cały tydzień dzieci wraz z rodzicami uczestniczyć będą w białym tygodniu. Z racji zdjęć w poniedziałek nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. 
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o 16.30, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00.
 3. W środę o godz. 18.00 – Msza Św. zbiorowa za ††Stanisławy i Stanisławów.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00  w bazylice na górce Mszą Św. rozpocznie się kolejny już w naszym mieście Marsz dla Życia i Rodziny. Przejdzie on ulicami naszego miasta i zakończy się przy naszym kościele. To nasza odpowiedź na wszelkie działania podejmowane w naszej Ojczyźnie, by pozbawić życia najbardziej bezbronnych, których zabijanie ma być dostępne nawet na życzenie matki. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w tym marszu.
 5. 13 maja przypada 2 rocznica śmierci ks. Grzegorza Jańca. Za Jego duszę modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 6. Rocznica I Komunii Świętej w naszej parafii będzie miała miejsce w niedzielę, 19 maja, o godz. 12.00. Zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek, 10 maja,
  o godz. 18.30  samych rodziców dzieci z klas IV.
 7. Organizowana jest w naszej parafii jednodniowa pielgrzymka Róż Różańcowych na Jasną Górę na ogólnopolskie spotkanie wspólnoty różańcowej. Wyjazd w dniu 31 maja ok. godz. 22.00 i powrót nocą 1 czerwca. Koszt ok. 140 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Chętnych zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
 8. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza do wzięcia udziału w Dniach Kultury Chrześcijańskiej. Będzie można uczestniczyć w spotkaniach m. in.   Krystyną Mart, Krzysztofem Wojciechowskim, czy też prof. Pawłem Skrzydlewskim. Będzie też możliwość obejrzenia filmów: Prorok, Powołany II, Pójdź za mną-Testament Jana Pawła II czy też Miało mnie nie być. Zachęcamy do skorzystania z tych propozycji.
 9. Są nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcamy do czytania.
 10. Intencje Mszy Św. i zapowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 11. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu pożegnaliśmy †Teresę Wojtkiewicz i Franciszka Dąbka.
2024-05-04T14:53:43+00:00