XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (27.06.2021)

Komunikat Metropolity Lubelskiego:

Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia!
Zbliża się beatyfikacja Sługi Bożego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Ogłosi ją w imieniu Papieża Franciszka kardynał Marcello Semeraro, Prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, w dniu 12 września 2021 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
Nowy Błogosławiony związany był z Lublinem i diecezją lubelską przez studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, przez opiekę nad siostrami i niewidomymi dziećmi z Lasek w Kozłówce i Żułowie w czasie II wojny światowej; a przede wszystkim przez niemal trzyletnią posługę biskupa lubelskiego. Miesiąc temu minęła 75. rocznica jego ingresu do naszej Katedry. Okazją do dziękczynienia za bliską już beatyfikację naszego Wielkiego Rodaka będzie doroczny odpust Matki Bożej Katedralnej połączony z procesja różańcową w dniu 3 lipca o godz. 19.00. Uroczystościom będzie przewodniczył biskup słowackiej diecezji Rożniawa, Stanisław Stolarik. Będziemy także polecać Bogu przygotowania do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej, którego uroczyste otwarcie planujemy na jesień. Miesiąc później, 4 sierpnia, wyruszy 43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, której przyświecać będzie hasło „Eucharystia – prawdziwe życie.” Podobnie jak rok temu, tak i teraz pielgrzymka będzie miała charakter sztafety. Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Korzystający z niego pielgrzymi poniosą intencje ofiarodawców na Jasną Górę.
Zapraszając do Archikatedry na święto Maryjne oraz na pielgrzymkowy szlak, z serca wszystkim błogosławię

Wasz Biskup Stanisław

W czasie wakacyjnym, a więc od jutra, Msze św. w dni powszednie wieczorem tylko o godz. 17.00, jedynie w sobotę także o godz. 18.00 jako Msza niedzielna.

 1. Dziś ostatnia niedziela czerwca.
  • Ofiary składane na tacę przeznaczone są na inwestycje w naszym kościele.
  • O godz. 14.00 Msza św. dla niepełnosprawnych dzieci.
 2. We wtorek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
 3. W tym tygodniu przypada:
  • I czwartek lipca – modlitwy za kapłanów na Mszy o godz. 17.00.
  • I piątek – spowiedź od godz. 7.00 i 16.30.
  • I sobota – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.00 i Msza Św. dla Róż różańcowych o godz. 8.00.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza św. w intencjach Różańca Rodzin.
 5. Dziękujemy firmie Bramex za wykonanie i ofiarowanie nam ogrodzenia przy figurze MB Fatimskiej. Prosimy, by nie stawiać tam zniczy i kwiatów.
 6. Zachęcam do zakupu gazet – są nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 7. Intencje Mszy Św. i zapowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 8. Informujemy, że nasz ks. Maciej został przez ks. abpa posłany do parafii w Mełgwi. Życzymy ks. Maciejowi radosnej posługi kapłańskiej.
 9. Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea zaprasza na kurs „Nowe Życie”, w dniach 9 – 11 lipca, w Zespole Szkół w Okszowie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 10. Na polecenie ks. abpa przekazujemy następującą informację: Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Przekazanie danych objętych spisem jest obowiązkowe. Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy dostępny na stronie spis.gov.pl. Serdecznie zachęcamy wszystkich do spisania się samodzielnie przez Internet do 30 września 2021 r. Rachmistrze będą również dzwonić i odwiedzać Państwa w domach. Więcej informacji na stronie internetowej archidiecezji.
 11. Na zakończenie polećmy Bogu naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy †Agatę Jańczuk, a jutro pogrzeb †Wiesławy Paszkowskiej.

2021-06-27T07:56:26+00:00