XIX NIEDZIELA ZWYKŁA (11.08.2019)

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Centrum Caritas w Krasnymstawie.
 2. We wtorek – 13 dzień sierpnia. Zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo fatimskie z procesją po Mszy Św. Na procesję przynieśmy ze sobą świece.
 3. W czwartek, 15 sierpnia, – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. z błogosławieństwem ziół i kwiatów w naszym kościele jak w niedzielę. Odpust w parafii Chrystusa Odkupiciela.
 4. Tego dnia będzie można zaopatrzyć się w tradycyjnie przygotowane przez Róże Różańcowe z Żółtaniec wianuszki ziół do poświęcenia. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na nowe ławki.
 5. Jest to również 99 rocznica „Cudu nad Wisłą” z 1920 r. i Dzień Wojska Polskiego. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych domów flagą państwową i o modlitwie za wszystkich żołnierzy służących Ojczyźnie.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza Św. w int. dzieci objętych różańcem rodziców.
 7. Do środy trwa piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwie o naszych pielgrzymach.
 8. Prezydent Miasta Chełm informuje, że Miasto rozpoczyna przygotowania do pozyskania zewnętrznych środków finansowych na instalację na obiektach prywatnych ogniw fotowoltaicznych służących do produkcji energii elektrycznej ze słońca i kolektorów słonecznych, a co za tym idzie umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za prąd i ciepło. Ankiety uczestnictwa w projekcie można składać do 19.08.2019 r.
 9. Zachęcam do zakupu i lektury gazet – Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 10. Intencje Mszy Św. są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 11. Na zakończenie polećmy Bogu wszystkich naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty †Wiesława Wdowiaka.
2019-08-10T11:58:25+00:00