XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (30.08.2020)

Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne

  Umiłowani w Chrystusie Panu!

Po raz kolejny zwracam się do Was z zaproszeniem na uroczystości Maryjne do naszych głównych sanktuariów. Przemawiając na Jasnej Górze, papież Franciszek mówił do pielgrzymów: „Wam, którzy nieustannie do Niej przychodzicie, niech Maryja nadal wskazuje drogę i pomaga tkać w życiu, pokorną i prostą treść Ewangelii. Prośmy o łaskę, abyśmy sobie przyswoili Jej wrażliwość, Jej wyobraźnię w służbie potrzebującym, piękno poświęcenia swojego życia dla innych, bez szukania pierwszeństwa i dzielenia. Niech Ona, Przyczyna naszej radości, która wnosi pokój pośród nawału grzechu i zawirowań historii, wyprasza nam obfitość Ducha Świętego, abyśmy byli sługami dobrymi i wiernymi.
Tegorocznym uroczystościom Maryjnym w Wąwolnicy w niedzielę 6 września o godz. 12.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Gnieźnieński i Prymas Polski Wojciech Polak. W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny we wtorek 8 września o godz. 11.30, zgromadzimy się wokół Bazyliki Mariackiej na Górze Chełmskiej. Naszej modlitwie przewodniczył będzie Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.
W niedzielę, 4 października, o godz. 12.00 spotkamy się w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, Patronki Nowej Ewangelizacji. Odpustowej Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Pomocniczy naszej Archidiecezji Adam Piotr Bab.
Wdzięczni za dar św. Jana Pawła II w setną rocznicę jego urodzin i w oczekiwaniu na beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczmy się, tak jak Prymas Tysiąclecia, służyć samemu Bogu – Soli Deo oddając się całkowicie pod opiekę Matki Najświętszej – zgodnie z papieskim zawołaniem  Totus Tuus – Cały Twój!
Wszystkim z serca błogosławię Wasz Biskup Stanisław

 1. Dziś ostatnia niedziela w sierpniu. Taca na spłatę naszego zadłużenia.
 2. Od jutra w dni powszednie zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 17.00
  i 18.00.
 3. We wtorek – 1 września 81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Naszymi modlitwami obejmujemy ofiary wojny wywołanej przez hitlerowskie Niemcy.
 4. W tym tygodniu przypada:
  • I czwartek – modlitwa w intencji kapłanów o godz. 17.00
  • I piątek – spowiedź od godz. 7.00 i 16.30.
  • I sobota miesiąca – o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu oraz Msza Św. o godz. 8.00 ze zmianą tajemnic dla Róż Różańcowych.
 5. W niedzielę o godz. 12.00. zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci, szczególnie z klasy I, niech przyniosą tornistry z przyborami szkolnymi, które poświęcimy.
 6. Zachęcam do zakupu i lektury gazet – Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 7. W Chełmie pojawiły się w różnych miejscach serca, do których można wrzucić nakrętki z butelek. To akcja charytatywna, którą warto wspomóc. Szczegóły są na tablicy ogłoszeń.
 8. Intencje Mszy Św. i zapowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 9. Na zakończenie polećmy Bogu wszystkich naszych zmarłych.
2020-08-29T15:48:43+00:00