XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (13.09.2020)

 1. Do puszki zbieramy ofiary na ewangelizację w środkach społecznego przekazu.
 2. Dziś nasza Parafiada Rodzinna. Od godz. 9.30 do 13.30 przy bibliotece
  w krwiobusie będzie prowadzona zbiórka krwi. Chętni, by oddać ten bezcenny lek powinni być po lekkim śniadaniu. Prosimy, by tam nie parkować aut.
  Od godz.13.00 rozpoczną się zawody drużyn rodzinnych (drużyna: 2 osoby dorosłe + 2 dzieci). Prosimy wszystkie rodziny przybywające na naszą parafiadę o zabranie ze sobą koców do siedzenia. W programie przewidziano m.in.: występy zespołów tanecznych i muzycznych, konkursy, zjeżdżalnie dla dzieci, symulator dachowania. Parafiadę zakończymy ok. 16.30. Dziękujemy wszystkim sponsorom naszego festynu: Miastu Chełm, Urzędowi Marszałkowskiemu i tym, którzy pomogli nam całość zorganizować.
 3. W czwartek, 17 września, przypada 81 rocznica zdradzieckiej napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939r. O godz. 10.00 Msza św. w kościele Rozesłania św. Apostołów rozpoczynająca obchody miejskie.
 4. W sobotę, 19 września, od godz. 13.00 na placu przy naszym kościele zawody „II Szkolnej Ligi Rowerowej ze Św. JP II”. Zapisy przedszkolaków, dzieci i młodzież do udziału w wyścigu przez formularz internetowy. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. W przyszłą niedzielę:
  • Taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  • O godz. 12.00 Msza Św. i spotkanie organizacyjne dotyczące uroczystości I Komunii Św. w 2021 roku dla rodziców i dzieci z klas III ze Szkoły w Żółtańcach jak i z innych szkół na terenie miasta. Przypomnę, że sakramenty, zgodnie z wymaganiami Episkopatu Polski, powinno się przyjmować w swojej parafii, a nie ze szkołą.
 6. W dniach 18 – 20 września 2020 roku w naszej parafii będziemy przeżywać dni ze św. Stanisławem Kostką. Będzie to okazja to zapoznania się z życiem tegoż świętego i wypraszania przez jego wstawiennictwo wszelkich potrzebnych łask. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież, na Msze Święte i adoracje przed Najświętszym Sakramentem oraz montaż słowno – muzyczny o życiu św. Stanisława Kostki. Szczegółowy program znajduje się na plakacie oraz na profilu naszej parafii na Facebooku i stronie internetowej.
 7. Przesunięta ze względu na pandemię rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 27 września, o godz. 12.00. Uczniów klas V i ich rodziców zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, 21 września, o godz. 18.30.
 8. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i NIEDZIELI.
 9. Intencje Mszy Św. i zapowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 10. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu pożegnaliśmy †Krzysztofa Jagnickiego i Józefa Hubacza.

2020-09-12T14:27:56+00:00