XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (22.10.2023)

 1. Dziś:
  • Obchodzimy w Kościele Niedzielę Misyjną pod hasłem „Misje sercem Kościoła” rozpoczynającą tydzień modlitw za misje. Przez cały tydzień w tej intencji modlić się będziemy w różańcu.
  • Dzieci ze S.P. w Żółtańcach na Mszy św. o godz. 12.00 zaprezentują nam montaż o tematyce misyjnej.
  • Do puszek zbieramy ofiary na Fundusz Solidarności Misyjnej.
  • W kościele w Polsce liczymy wiernych spełniających obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. i przystępujących do komunii Św.
  • Podczas Mszy św. o godz. 10.30, w przypadające dziś wspomnienie św. Jana Pawła II, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żółtańcach zaprezentują montaż: „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia”.
 2. Jeszcze raz prosimy naszych Parafian o pomoc w rozniesieniu wypominek. Tradycja tej modlitwy zobowiązuje nas do wdzięcznej pamięci o naszych zmarłych. Wypominki mają charakter jałmużny, a „jałmużna wiele grzechów gładzi”. Nasi bliscy w czyśćcu czekają na taki nasz dar modlitwy i o niego proszą. Pamiętajmy o swoich zmarłych w tej modlitwie. Jest jeszcze kilka bloków i ulic, gdzie trzeba zamieść koperty z wypominkami. Wystarczy wrzucić kopertę do skrzynki pocztowej w swoim bloku lub na ulicy.
  • Porządek listopadowej modlitwy wypominkowej w naszym kościele jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 3. W tym roku będziemy przeżywać misje parafialne, które mają ożywić naszą wiarę. Zbiegają się one z 20-leciem naszej parafii i będą wstępem do przyszłorocznej wizytacji kanonicznej. Rozpoczną się od 26 listopada i będą trwały tydzień. Ostatnie misje były przed 9 laty. Już dziś zapraszamy wszystkich i prosimy o modlitwę za misje parafialne i za o.Pacyfika franciszkanina, który je będzie prowadził.
 4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność.
 5. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i NIEDZIELI.
 6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze maryjne na rok 2024 w cenie 8 zł.
 7. Intencje Mszy Św. są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 8. Polećmy Bogu zmarłych z naszych rodzin, a także wszystkich zmarłych polskich misjonarzy. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty †Mieczysława Cichosza.
2023-10-22T17:42:25+00:00