XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (15.10.2023)

 1. Dziś obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Cywilizacja życia” Młodzież proponuje nam przy wyjściu zakup „Papieskich kremówek”. Kremówki są dostępne po 5zł. Dochód z ich sprzedaży zasili Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia dla mniej zamożnych uczniów z katolickich rodzin. Na ten cel zbieramy także ofiary do puszki, jeśli ktoś nie korzysta z kremówek. Dziękujemy p. Michałowi Greli
  i wszystkim pracownikom cukierni za kremówki.
  • W kościele możemy obejrzeć wystawę plastyczną przygotowaną przez p. Jolantę Świderską związaną z tematem Dnia Papieskiego.
 2. Prosimy naszych Parafian o pomoc w rozniesieniu wypominek. Wystarczy, jak zawsze, wrzucić kopertę do skrzynki pocztowej w swoim bloku lub na ulicy. Zachęcamy wszystkich do pamiętania o swoich zmarłych w tej modlitwie. (W wypominkach wpisujemy imiona i nazwiska zmarłych
  w mianowniku, czyli bez odmieniania). W kopertach z wypominkami jest także zaproszenie i plan misji parafialnych, które rozpoczną się 26 listopada. W intencji misji będziemy modlić się po zakończeniu każdej Mszy Św.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza Św. dla niepełnosprawnych dzieci.
 4. Są nowe numery Gościa Niedzielnego i NIEDZIELI.
 5. Intencje Mszy Św. są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 6. W środę, w święto św. Łukasza, obchodzić będziemy patronalne święto Służby Zdrowia. Kapelan szpitala zaprasza na Mszę Św. w int. wszystkich związanych z lecznictwem o godz. 15.00 do kaplicy szpitalnej lub o godz.18.00 do bazyliki.
 7. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin. W miniony tygodniu pożegnaliśmy †Stanisława Starzomskiego.
 8. Wszystkim pracownikom lecznictwa, lekarzom i pielęgniarkom, szczególnie z naszej parafii, składamy serdeczne życzenia obfitych łask i polecamy ich pod opiekę Świętej Rodziny.
 9. Dzisiaj odbywają się wybory do sejmu i senatu. Przypominam o powinności uczestnictwa w demokratycznej odpowiedzialnosci za Ojczyznę, której losy także polećmy pod opieke Świętej Rodziny.
2023-10-14T20:59:38+00:00