XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (8.10.2023)

 1. Dziś:
  • Zachęcamy wszystkich do włączenia się we wspólną modlitwę Żywego Różańca. Po Mszach św., dziś i przez cały tydzień, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Róż Różańcowych służą rozmową i czekają na chętnych, którzy odmawiając 1 dziesiątkę różańca (3-4 min.), będą modlić się w intencjach wskazanych przez kościół.
  • Taca dzisiejsza przeznaczona jest na misje.
 2. W piątek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Początek o godz. 17.00. Na procesję przynieśmy zabezpieczone świece.
 3. W sobotę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na tzw. świętopietrze.
 4. W przyszłą niedzielę:
  • O godz. 12.00 Msza św. za dzieci polecane w Różańcu Rodziców.
  • Obchodzić będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Cywilizacja Życia”. Będziemy także mogli, jak co roku, zakupić „Papieskie kremówki”, które przypomną nam osobę św. JPII. Dochód z ich sprzedaży przeznaczymy na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na wsparcie uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin.
 5. W niedzielę również przypada Dzień Dziecka Utraconego. Na godz. 17.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji rodziców dzieci, które urodziły się martwe lub wcześnie zmarły, o ukojenie ich bólu.
 6. W tym tygodniu oczyszczone i zabezpieczone zostały krzyże przy kościele. Te prace kosztowały 900zł. Został także ocieplony 70cm warstwą celulozy strop nad transeptem kościoła. To kolejny etap tych prac. Koszt to 80.000zł. Pozostaje jeszcze do ocieplenia kopuła i strop nad nawą główną.
 7. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks.Malinowskiego zaprasza na Mszę w int. hospicjum, 15 października o godz. 15.00 w kościele Rozesłania św.App. Szczegóły spotkań grup wsparcia są w gablocie.
 8. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i NIEDZIELI.
 9. Intencje Mszy Św. są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 10. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin. W tym tygodniu pożegnaliśmy † Andrzeja Władyszewskiego.
 11. W sobotę obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim naszym nauczycielom i pracownikom oświaty składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego w trudnej misji edukowania i wychowywania młodego pokolenia Polaków i polecamy ich opiece Świętej Rodziny.
2023-10-07T13:34:23+00:00