ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO (5.06.2022)

 1. Dziś w Kościele obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  • Możemy uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie hymnu: Veni Creator. Spełniwszy wszystkie warunki zaśpiewamy go po błogosławieństwie.
  • Taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 2. Jutro – święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 oraz o 17.00 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o 16.30.
  • O godz. 18.00 poświęcenie pól w Żółtańcach i Kolonii Żółtańce. Procesja jak zwykle z obydwu końców, zaś po procesji wspólna Msza Święta.  Prosimy o przygotowanie ołtarzy.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 17.00, a w niedzielę i uroczystości o 16.30.
 4. Po pandemii nie wracamy już do centralnej procesji Bożego Ciała. Każda parafia organizuje procesję i oktawę we własnym zakresie. Nasza procesja przejdzie środkiem osiedla. Zachęcamy już dziś, choć zostało jeszcze 10 dni, dziewczynki po komunii i młodsze do włączania się w sypanie kwiatów, a chłopców do pomocy w procesji zarówno w Boże Ciało jak i na zakończenie oktawy.
 5. Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy do kościoła w sobotę, 11 czerwca, na godz. 18.30 na celebrację, podczas której młodzież złoży deklarację przystąpienia do sakramentu bierzmowania. Proszę przygotować napisaną własnoręcznie deklarację podpisaną także przez rodzica. Tekst jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii w zakładce aktualne wydarzenia. Obecność jest obowiązkowa.
 6. Duszpasterstwo nauczycieli zaprasza na 85 Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę i na Św. Krzyż w dniach 1-3 lipca. Szczegóły są na plakacie.
 7. Są nowe numery Gościa Niedzielnego (z Biblią na CD Audio) i Niedzieli. Zachęcamy do czytania.
 8. Intencje Mszy Św. i zapowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 9. Na zakończenie polećmy Bogu wszystkich naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy †Piotra Waleczka.
2022-06-05T07:59:32+00:00