V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (17.03.2024)

 1. Dziś Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną prowadzi kiermasz koszyczków i dekoracji świątecznych  przed kościołem. Zachęcamy do zainteresowania się pracami i wsparcia ich działań.
 2. W najbliższy wtorek, 19 marca, o godz. 17.00 Msza Św. za zmarłych Józefy i Józefów. Można zgłaszać swoich zmarłych w zakrystii lub kancelarii.
 3. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek po Mszy o godz. 17.00.
 4. Również w piątek, Mszą Św. o godz. 19.00 w kościele pw. Trójcy Świętej na Gwarku, rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły w gablocie.
 5. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Do kościoła przychodzimy z palmami do poświęcenia.
  • Tego dnia Droga Krzyżowa po naszym osiedlu o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tego nabożeństwa.
  • Taca z Niedzieli Palmowej przeznaczona będzie na prace w naszym kościele. W tym roku czeka nas zapłata za ostatni dzwon, który wykonuje już ludwisarnia Zbigniewa Felczyńskiego (w tych dniach wpłaciłem 41tys. zaliczki), a także prace nad ociepleniem kopuły i nawy głównej kościoła, a to kosztowne prace. Tak więc za każdą ofiarę z serca dziękuję w imieniu parafii.
  • W zakrystii mamy jeszcze palmy wielkanocne w cenie 30 i 40zł.
 6. Przypominamy o konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną, który zakończy się 21 marca. Rozstrzygnięcie w przyszłą niedzielę.
 7. W wielkim tygodniu odwiedzimy chorych ze spowiedzią i komunią św. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
 8. Panie księgowe pomagają rozliczać PIT-y od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 do 17.00. Zachęcamy do skorzystania, a także przekazywania 1,5% podatku na OPP Nasza Rodzina.
 9. Zapraszamy lektorów, członków grup duszpasterskich naszej parafii, wszystkich chętnych parafian, którzy chcieliby się włączyć w liturgię podczas Triduum Paschalnego tzn. czytanie Słowa Bożego, śpiew psalmów, modlitwę wiernych. Prosimy o kontakt z księdzem Grzegorzem najpóźniej do piątku, 22 marca.
 10. Są nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcamy do czytania.
 11. Intencje Mszy Św. i zapowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 12. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin.
2024-03-17T06:49:15+00:00