XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (11.10.2020)

 1. Dziś obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus!” Młodzież proponuje nam przy wyjściu zakup „Papieskich kremówek”. Kremówki są dostępne po 4zł. Dochód z ich sprzedaży zasili Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia dla młodych ludzi. Na ten cel zbieramy także ofiary do puszki. Dziękujemy p. Michałowi Greli i wszystkim pracownikom cukierni za przygotowanie kremówek.
 2. W kościele możemy obejrzeć wystawę prac plastycznych przygotowaną na dzień papieski przez p. Jolantę Świderską.
 3. We wtorek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Początek o godz. 17.00. Na procesję przynieśmy zabezpieczone świece.
 4. W czwartek przypada Dzień Dziecka Utraconego. Msza Św. o godz.18.00
  w int. dzieci urodzone martwe, którym nie było dane zaznać radości tego świata i oglądania ich rodziców.
 5. W piątek, 16 października, przypada 42 rocznica pontyfikatu Jana
  Pawła II. Modlitwą różańcową podziękujemy Bogu za osobę naszego wielkiego Rodaka.
 6. Prosimy naszych Parafian o pomoc w rozniesieniu wypominek. Tradycja tej modlitwy zobowiązuje nas do wdzięcznej pamięci o naszych zmarłych. Wypominki mają charakter jałmużny, a „jałmużna wiele grzechów gładzi”. Nasi bliscy w czyśćcu czekają na taki nasz dar modlitwy i o niego proszą. Wystarczy wrzucić kopertę do skrzynki pocztowej w swoim bloku lub na ulicy. Zachęcamy do pamiętania o swoich zmarłych w tej modlitwie.
 7. W sobotę, 17 października, od godz. 10.00 zapraszamy przedszkolaków, dzieci i młodzież do uczestnictwa w „II Szkolnej Lidze Rowerowej ze Św. Janem Pawłem II” nad zalewem w Żółtańcach. Szczegóły na plakacie.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza św. w intencji dzieci polecanych
  w różańcu rodziców.
 9. W dniach 15-18 X 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się VI Kongres Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Przestrzenie dialogu. Chrześcijańskie inspiracje kultury spotkania”.
  Wśród gości Kongresu znajdą się kard. Kurt Koch, kard. Gerhard L. Müller, kard. St. Dziwisz, bp Serafin Amielczenkow, Rocco Buttiglione i wiele innych osób. Serdecznie zapraszamy do udziału w kongresie i w wydarzeniach kulturalnych, które będą towarzyszyć obradom. Debaty będą też transmitowane drogą internetową. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.kongres.lublin.pl
 10. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i NIEDZIELI.
 11. Intencje Mszy Św. są wywieszone na tablicy ogłoszeń.
 12. Polećmy Bogu wszystkich zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu pożegnaliśmy † Zdzisława Drąga.
2020-10-11T06:17:32+00:00